قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

صنعت بازی و سرگرمی

نکاتی پیرامون بازی کودکان
آوریل 17, 2017
نمایش همه

صنعت بازی و سرگرمی

 
 

تاریخچه پیدایش شهربازی
مجتمع های تفریحی و سرگرمی با هدف ایجاد تنوع بخشی به برنامه های شهروندان و پر کردن اوقات فراغت کودکان، جوانان، بزرگسالان و همچنین گردشگران با هدف خرید، بازی و سرگرمی و پذیرایی و صرف غذا در رستورا نهای متنوع طراحی گردیده است.
شهربازیها که امروز بخش مهم مجتمع های این چنینی است در حقیقت مجموعه ای از دستگاه های سرگرمی است که با هدف فراهم
نمودن اوقاتی خوش برای گروه زیادی از مردم به طور هم زمان، درکنار هم قرارگرفته اند. یک شهربازی عموما مجموعه ای کامل تر از یک زمین
بازی ساده میباشد که گرو ههای سنی متفاوت اعم از کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان را در بر می گیرد .
قدیمی ترین شهربازی دنیا در سال ۱۵۸۳ میلادی در شمال شهر کپنهاک دانمارک با نام شهر بازی BAKKEN شروع به کار نمود .
در ایالات متحده امریکا کارناوا لهای جهانی تاثیر بسزایی در رشد صنعت تفریحات گذاشت. بیشتر شهرباز یها از مکان ثابتی برخوردارند ، نقطه مقابل این شهربازیها ، نمایشگا هها و کارناوا لهای سیار میباشند.
این شهربازیهای کوچک و سیار معمولا برای چند روز یا چند هفته در سال حضور داشتند به عنوان مثال کارناوا لهای واقع در انگلستان و یا تماشا خانه های موجود در ایالات متحده آمریکا.
تماشاخانه های بزرگی که در سال ۱۱۳۳ میلادی شروع به کار کردند ، به عنوان پدر شهربازیهای مدرن امروزی محسوب می گردند. در ابتدای دوره ملکه الیزابت ،آن تماشاخانه ها به شهربازیهای مدرن همراه با سرگرمیهای زیاد ، بازیهای متفاوت ، مواد غذایی و نمایشگا ههای عجیب مبدل شدند.
برای رفع نیازها و درخواستهای مشتریان که به طور گسترده در حال آشنایی با عجایب صنعتی شدن بودند. باز یهای گروهی به بخش اساسی در این پار کها مبدل گشتند به طوری که در سال ۱۸۹۶ ، تعداد ۶۵ پارک از این نوع در لندن به وجود آمد در عصر طلا ، بسیاری از مردم امریکا زمان کمتری را صرف کار می کردند و از توانایی مالی بالاتری نسبت به گذشته برخوردار بودند. همراه با کسب درآمد تقریبا آسان و زمان بیشتر برای تفریحات آمریکایی بیشتر به سمت شهربازیها جمع شدند.
شهرباز یهای بسیاری در کنار شهرهای بزرگ افتتاح شده اند تا از این موقعیت اقتصادی مناسب بهره ببرند .
این شهربازیها بهترین مکان ممکن برای فرار از زندگی واقعی و مکانیکی شدن برای آمریکاییها بود. در اوایل سال ۱۹۵۵ میلادی صدها شهربازی در امریکا و کانادا مشغول به کار شدند. فشار شدید اقتصادی در سال ۱۹۳۰ و جنگ جهانی دوم در سا لهای ۱۹۴۰ ، سقوط شدیدی در صنعت شهربازیها را باعث شده بود. در همین زمان بود که تلویزیون منبع اصلی تفریحات شده بود و خانواد ه ها زمان کمتری را در شهربازیها سپری میکردند . اما از سال ۱۹۸۰ به بعد این صنعت بیش از گذشته شروع به رشد کرد و همچنان به پیش می رود .
منبع : ماهنامه صنعت اسباب بازی و مهندسی بازی و سرگرمی

Design By Adib IT Group