قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

خانه بازی برای کودکان

جذاب ترین شهربازی های دنیا کجا هستند ؟
سپتامبر 16, 2017
اهمییت شادی و بازی برای کودکان
فوریه 22, 2018
نمایش همه

خانه بازی برای کودکان

روان انسان در مقابل عوامل بیرونی و درونی ، واکنش های مختلفی از قبیل شادی و نشاط ، خشم و تنفر ، غم و اندوه و … از خود نشان می دهدو که به آنها هیجان می گویند . یکی ازجنبه های هیجان،شادی است . شادی با مجموعه ای از کلمات مثبت از قبیل؛ نشاط، خرسندی ، خوشی ، مسرت ، وجد ، سرخوشی ، لذت ، دلخوشی و خوش بینی هم معنا ست .

شادی احساسی مثبت است ک از حس ارضا و پیروزی به دست می آید . شادی ،آرامش خاطر و رضایت باطن است . شادی حاکم بودن فضای سالم بر زندگی است که همه آرزوی یافتنش را دارند . شادی امری فردی است و به اعتقادات و تفکرات انسان و آنچه درفکر و ذهن او می گذرد بستگی دارد . زیرا اعمال ما  نتیجه ی افکار ما هستند و به عبارتی آنچه فکر می کنیم،  همان خواهد شد .

اگر افکار مثبت و نتیجه شاد داشته باشیم زندگی مان شاد خواهد بود و اگر افکارمنفی و ناراحت کننده ای داشته باشیم غم و اندوه بر فضای خانواده ما حاکم خواهد شد . به عبارت دیگر، اگر هر کس مطابق باورهای قلبی و جهان بینی خاص خود به خواست های معقول و مثبت خود برسد حالتی از هیجان مثبت در او به وجود می آید که شادی نام دارد .

شادی برای انسان یک ضرورت است که به زندگی او معنا و مفهوم خاص می بخشد و عواطف منفی مانند ناکامی ، ترس، نگرانی و … را بی اثر می کند . بادست یابی به شادی، بهتر می توانیم با مسایل و مشکلات زندگی روبه رو شویم و به شکلی مناسب مشکلات را از میان برداریم .

درصورتی که در میان غم و اندوه نه تنها مشکلات زندگی را حل نمی کنیم ، بلکه بر مشکلات قلبی مان می افزاییم . ضرورت شادی تا آن حد است که «نه تنها جلوی بسیاری از بیماری های ناشی از ناملایمات را که در قرن حاضر زیاد است می گیرد، بلکه حتی قادر است از رشد و نمای بیماری سرطان پیشگیری کند .»

ضرورت شادی و نشاط، حتی در برنامه ریزی های اقتصادی و اجتماعی دولت ها نیز خود را نشان می دهد . اگر دولت ها به افزایش شادی و نشاط  قشرهای مختلف جامعه خود، به خصوص خانواده ها، توجه کنند ، در رسیدن به اهداف مورد نظر موفق تر خواهند بود. در پرتو چنین برنامه هایی ، شور و نشاط ، عشق و امید به زندگی و طول عمر افزایش می یابد و زمینه  های گسترش روح صفا و صمیمیت فراهم می شود.

شادی مخصوصا برای کودکان موضوع بسیار مهمی است چون کودکانی که دوران کودکی خود را با شادی و نشاط و فارغ از تمام مشکلات دنیای بزرگتر ها رشد می کنند در بزرگسالی انسان های سالم تری هستند .ی

یکی از اتفاق هایی که برای شادی کودکان کارساز است و می تواند دنیای قشنگی را بسازد خانه ها ی بازی کودکان است که بچه ها در سنین مختلف در کنار هم بازی می کنند و یک رو یاد ماندنی را برای خود می سازند .

خانه های بازی جدای از اینکه نشاط را به کودکان می بخشد این امکان را برای خانواده ها فراهم می کند که اگر در ساعاتی که قادر به نگه داری از فرزندان خود نیستند خانه های بازی با در اختیار داشتن امکانات بازی و شادی در محیطی امن و آرام به فعالیت های روز انه خود برسند و اختلالی در آن به وجود نیاد.

خانه بازی یک مکانی کوچکتر از شهر بازی با اسباب بازی های متفاوت و تفریحی است  تا بچه ها ساعاتی را در آنجا بازی کنند. البته ضمن بازی مربی نکات آموزشی را هم به کودک می آموزد . خانه های بازی این فرصت را به خانواده ها میدهد زمانی که مجبورند ساعاتی کودکان خود را تنها بگذارند و فردی را هم برای نگهداریش ندارند ، با یک تیر دو نشان بزنند.

Design By Adib IT Group